BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

portal

Umowa o przyjaźni pomiędzy Węgrowem a Valsoldą podpisana!
Opublikowano: 16.06.2008
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt

 

Logo - Education, Audiovisual & Culture Executive Agency

Logo - Europen for Citizens Programme

 

 

 

 

Logo - Citizenship

 

    Odegraniem hymnów Włoch, Polski i Europy przed Węgrowskim Ośrodkiem Kultury rozpoczęła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Węgrowa z udziałem przedstawicieli Miasta Valsolda. Hymny wykonały połączone orkiestry dęte z Valsoldy i Węgrowa.

    W czasie sesji, która odbyła się w dniu 13 czerwca 2008 roku, podpisana została umowa o przyjaźni pomiędzy Miastem Węgrów i Miastem Valsolda. Podpisanie aktu poprzedziły wystąpienia Burmistrza Węgrowa Pana Jarosława Grendy i Burmistrza Valsoldy Pana Alberto De Maria. Panowie mówili o dotychczasowych kontaktach pomiędzy samorządami oraz o perspektywach współpracy.

    Historyczne związki łączące oba miasta przedstawił Profesor Mariusz Karpowicz. Wybitny znawca baroku w Polsce i w Europie podkreślił rolę w budowie węgrowskich kościołów artystów z Valsoldy – Carlo i Francesco Ceronich. Przed trzystu laty bracia gościli w Węgrowie na zaproszenie Jana Dobrogosta Krasińskiego, właściciela miasta i wielkiego mecenasa artystów. Stworzone przez nich świątynie budzą nieustający podziw mieszkańców Węgrowa i licznych turystów, którzy przyjeżdżają do miasta nad Liwcem przede wszystkim po to, aby obejrzeć barokowe budowle.

    Uroczysta Sesja zakończyła się wymianą okolicznościowych upominków. Burmistrz Węgrowa wręczył Panu Alberto De Maria dzwon, odlany w węgrowskiej ludwisarni Państwa Kruszewskich. Goście z Włoch przekazali przedstawicielom Samorządu Miasta Węgrowa pamiątkowe grafiki, przedstawiające Valsoldę nad Jeziorem Como.

 

GALERIA ZDJĘĆ - WłOSI W WĘGROWIE

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu