BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

portal

Węgrów i Valsolda partnerstwo dla wspólnej Europy
Opublikowano: 01.10.2014
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Europa dla Obywateli

W dniach 12-15 czerwca 2008 r. w Węgrowie przebywała delegacja z włoskiego miasta Valsolda.  Ich pobyt w Węgrowie był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu „Europa dla Obywateli - Miasta Partnerskie”.

Partnerstwo miast miało na celu zaincjowanie współpracy między miastami europejskimi oraz stworzenie okazji do nawiązywania przyjaźni i wymiany doświadczeń między obywatelami Europy.

Realizacja projektu rozpoczęła się przyjazdem delegacji  włoskiej do Węgrowa w czwartek 12 czerwca. Delegację tworzyli Burmistrz Valsoldy Alberto Di Maria wraz ze swoim zastępcą, radni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji miejskich Valsoldy oraz Orkiestra „Filarmonica di Valsolda”.

W piątek w sali Węgrowskiego Ośrodka Kultury  goście spotkali się z przedstawicielami węgrowskich organizacji pozarządowych. W tym samym czasie Orkiestra z Valsoldy uczestniczyła w warsztatach muzycznych z Orkiestrą Dętą z Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Następnie w WOK odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Węgrowa, w trakcie której Burmistrzowie obu miast podpisali umowę partnerską. W Sesji uczestniczył profesor Mariusz Karpowicz, który przedstawił zgromadzonym historię łączącą nasze miasta. Sesję poprzedzi krótki koncert w wykonaniu orkiestr dętych z Węgrowa i Valsoldy.

W sobotę Goście spotkali się z węgrowskimi biznesmenami oraz uczestniczyli w XII Festiwalu Obrzędów Weselnych „Regiony Europy”. Na scenie plenerowej zaprezentowała się włoska orkiestra „Filarmonica di Valsolda”.

W niedzielę delegacja zwiedziła Zamek w Liwie oraz wzięła udział we Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu