BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

30 LAT SAMORZĄDNOŚCI WĘGROWA
Opublikowano: 27.05.2020, wyświetleń: 628
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika
Dołączone pliki

Sejm kontraktowy 8.03.1990 r. przyjął pierwszy pakiet ustaw o powołaniu samorządu gminnego. Był to  początek zmian ustrojowych, jakie nastąpiły w Polsce. Ustawa weszła w życie 26 maja 1990 r. Dzień później, 27 maja odbyły się pierwsze wybory do niezależnego samorządu gminnego.

W tym roku mija dokładnie 30 lat od wydarzeń z 1990 roku. 27 maja obchodzimy w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Tegoroczna okrągła rocznica to okazja, aby wspólnie świętować polską samorządność, a także dowiedzieć się więcej na jej temat.

W załączeniu list Senator RP Marii Koc skierowany do Samorządowców.

 

Pragniemy przypomnieć Burmistrzów Miasta oraz Przewodniczących Rady Miejskiej Węgrowa poszczególnych kadencji w ciągu 30 lat funkcjonowania Samorządu Miasta Węgrowa.

 

Kadencja  1990 - 1994

Burmistrz Miasta Węgrowa - Pan Roman Bałdyga od 18.06.1990r. do 03.07.1991 r.

Burmistrz Miasta Węgrowa – Pan Zygmunt Sikorski od 11.08.1991r. do końca kadencji do 1994 r.

Przewodniczący Rady Miejskiej - Pan Tadeusz Kłos

Kadencja 1994 - 1998

Burmistrz Miasta Węgrowa - Pan Zygmunt Sikorski od 18.07.1994 do 26.05.1995 r.

Burmistrz Miasta Węgrowa – Pan Stanisław Grądzki od 29.06.1995 r. do końca kadencji, do 1998 r.

Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Jan Górski                


Kadencja 1998 - 2002         

Burmistrz Miasta Węgrowa – Pan Janusz Dołęga

Przewodnicząca Rady Miejskiej – Pani Alodia Kraska


Kadencja 2002 - 2006

Burmistrz Miasta Węgrowa – Pan Jan Górski

Przewodnicząca Rady Miejskiej – Pani Halina Ulińska