BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

VI Międzynarodowy Turniej Smaków w Liwie
Opublikowano: 02.07.2019, wyświetleń: 606
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Już po raz szósty Zamek w Liwie był miejscem, gdzie na polu swoich kulinarnych zdolności zmierzyli się twórcy niebanalnych dań i potraw inspirowanych tradycjami kulinarnymi pogranicza mazowiecko-podlaskiego walcząc o Kielich Wojciecha Wielądko.

Co roku impreza przyciąga miłośników kulinariów, którzy mogą nie tylko poznać nowe smaki, ale także uczestniczyć w pokazach, konferencjach oraz warsztatach związanych z regionalną tradycją kulinarną.

Program Kiermaszu Kuchni Regionalnej przewidywał: pokazy warzenia piwa metodą tradycyjną, pokazy kuchni średniowiecznej, stoisko archeologiczne, rycerską strzelnicę łuczniczą, zagrodę ze zwierzętami, konkursy kulinarne: Najlepsza Potrawa na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego i Gościniec z Podróży oraz prezentację partnerów i członków Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski, pokaz pieczenia sękacza, występy artystyczne ZPiT „Sokołowianie”.
Dla dzieci były prowadzone Warsztaty Kulinarne przez Joannę Jakubiuk, następnie odbyła się konferencja „Tradycje Kulinarne i ich znaczenie” oraz ogłoszenie wyników konkursów kulinarnych.

Miasto Węgrów i Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej przygotowało także swoje stoiska promocyjne, które oprócz słodkiego poczęstunku oferowało przewodniki, broszury i informatory. Na dzieci czekały specjalne pamiątki – gadżety miejskie i Miś, który z każdym się bawił i chętnie pozował do zdjęć oraz malowanie twarzy przez członków Fundacji By The Way.

 

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu