BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

OTWARTE SZACHOWE MISTRZOSTWA WĘGROWA 2019
Opublikowano: 11.06.2019, wyświetleń: 1189
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika
W dniach 8-9 czerwca 2019 roku w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyły się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Węgrowa 2019 organizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży. Turniej mógł odbyć się dzięki wsparciu Miasta Węgrowa, Powiatu Węgrowskiego oraz Miejskiej Komisji ds. Profilaktyki i Resocjalizacji oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Węgrowa. Partie rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po godzinę na zawodnika. Turniej sędziowali Wiesław Krzanowski i Eliza Słupska. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela. Wyraził zadowolenie, że biorą w nim udział zarówno dzieci, jak i ich rodzice, a także starsi wiekiem gracze. Zauważył, że jest to gra, która może łączyć pokolenia. Następnie życzył wykonywania jak najlepszych ruchów na szachownicy oraz zdobycia trofeów i wspaniałych nagród. Wiceprezes Stowarzyszenia, Wiesław Krzanowski, przypomniał o obowiązujących podczas turnieju zasadach PZSzach, po czym oficjalnie rozpoczął pierwszą rundę. Do zawodów zapisało się w sumie 48 zawodników, a ukończyło 36.
 
Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta Węgrowa, Paweł Marchela, Prezes Stowarzyszenia, Henryk Giers oraz sędziowie mistrzostw – Eliza Słupska i Wiesław Krzanowski. Klasyfikacja zawodników odbyła się w następujących kategoriach: seniorzy, juniorzy, kobiety i juniorki oraz juniorzy młodsi. Nagrodzono także najmłodszych zawodników turnieju. W wyniku eliminacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach: 
 
Seniorzy: 
1. Hubert Pisarski (SRSDiM) Węgrów
2. Krzysztof Plichta (Biały Król Wisznia Mała)
3. Artur Małkowski (SRSDiM) Węgrów
 
 
Juniorzy do lat 18
1. Dawid Włodarczyk (SRSDiM) Węgrów
2. Szymon Małyska (SRSDiM  Węgrów
3. Paweł Nasiłowski (Sokołów Podlaski)
 
 
Kobiety i Juniorki 
1. Oliwia Zioło (UKS TSz Zieloni Zielonka)
2. Marta Jaczewska (SRSDiM) Węgrów
3. Urszula Gromek (SRSDiM) Węgrów
 
Juniorzy do lat 13
1. Sekuła Przemysław   MUKS Fidei Węgrów
2. Marcin Boczkowski  (SRSDiM) Węgrów
3. Mikołaj Rudzki  (SRSDiM) Węgrów
 
 
 
Juniorzy najmłodsi 
1. Ksawery Komuda (UKS Gambit - Wesoła)
2. Ksawery Popowski (SRSDiM)
3. Bartosz Choromański (SRSDiM)
 
 
Najmłodsi zawodnicy: 
1. Oliwier Wasążnik (SRSDiM)
2. Zuzanna Gromek (SRSDiM)
 
Normy na kategorie szachowe spełnili: 
Andrzej Cabaj (III kat.), Szymon Małyska (III kat.), Paweł Nasiłowski (III kat.), Piotr Komuda (IV kat.), Ernest Wasążnik (V kat.). Kluczek  Marceli ( III kat.)
 
W przeddzień mistrzostw nagrodzono również najlepszych szachistów Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży, m.in. Ksawerego Popowskiego, który dodatkowo otrzymał specjalną nagrodę, głośnik JBL GO2, za wyróżniające się wyniki szachowe   i wzorową postawę na zajęciach, ufundowaną przez firmę P.P.H.U PROMOTOR Polska,  ul. Bohaterów Warszawy 18, Węgrów.
 
Materiał przesłany przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży
 
Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu