BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Odczarować Węgrów
Opublikowano: 05.02.2019, wyświetleń: 863
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

W ostatni piątek tj. 01.02.2019r. na Rynku Mariackim w bajecznie zimowej scenerii, o godzinie 1515  Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela przywitał przybyłe dzieci wraz z rodzicami, zapraszając wszystkich do udziału w zabawie plenerowej, którą objął  honorowym patronatem. Należy „odczarować Węgrów”, zwrócił się pan Burmistrz i oddał nasz gród we władanie najmłodszym wręczając symboliczne klucze.

Cztery zespoły pojęły wyzwanie, ale przedtem, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Węgrowie Krzysztof Gromek przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, jednocześnie wręczył wszystkim kolorowe odblaski.

Wesołe trolle spotkać można było na następujących ulicach miasta: Strażackiej, Rynkowej, Żeromskiego i w okolicy Domu Gdańskiego. Teren zabawy i nad bezpieczeństwem jej uczestników czuwali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Węgrowie.  Obecność ośmiu policjantów w mundurach robiła wrażenie i budziła respekt. Zaczęła się  zabawa pod czujnym okiem Mistrza Twardowskiego spoglądającego w swoje magiczne lustro, może bardziej  pana Piotra Witula, który z wielkim przejęciem zaangażował się w to przedsięwzięcie. Nie będziemy się licytować z Mistrzem Twardowskim!  Cztery zespoły dzieci i rodziców ruszyły w plener poszukując zaklętej królewny. Dzieci aż rwały się do zabawy, rodzice zresztą też. Pan Sebastian dawał z siebie wszystko i było mu do twarzy w czapce trolla Znalazły ją w barwnym zamku posadowionym przy fontannie. Klucze wróciły we właściwe ręce. Wesołe trolle na dobre skorzystały z gościnności pana Burmistrza zamieniając salę konferencyjna w kawiarenkę, gdzie popijały ciepłą miodową herbatę z cytryną, stoły (przy których, zwykle obradują radni Rady Miejskiej Węgrowa) pokrył cukier puder z pączków).  Piękne zimowe iluminacje na Rynku Mariackim, kolorowe czapki trolli, pozostałe gadżety budziły powszechny zachwyt. Podczas całej zabawy uczestnicy byli zaczarowani, wracając do domów, byli  oczarowani. Świadczą o tym podziękowania ze strony dzieci i rodziców.

tekst. J. Skolimowska, foto: Przedszkole Nr 3

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu