BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Mazowiecka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
Opublikowano: 18.09.2018, wyświetleń: 644
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

W środę, 12 września na hali sportowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie odbyła się Mazowiecka Spartakiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych. W Turnieju Warcabowym wzięła udział zarówno młodzież ze szkół specjalnych, jak i ze szkół ogólnodostępnych i klas integracyjnych.

 sp 1

Organizatorem sportowej imprezy było Stowarzyszenie Rozwoju Sportu i Młodzieży w Węgrowie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie. W turnieju gry w  warcaby wzięli udział sportowcy ze szkół podstawowych w Węgrowie, Grygrowie, SOSW w Węgrowie, SOSW w Makowie Mazowieckim, Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie i Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Autystycznych „SPONiA Węgrów”. Wszystkich uczestników spotkania przywitała dyrektor SOSW w Węgrowie Hanna Kasperowicz oraz prezes SRSDiM Wiesław Krzanowski. Zadaniem uczestników spartakiady było pokonanie przeciwnika oraz zdobycie pucharu i nagrody rzeczowej.

 

sp

 – Celem spotkania jest wyłonienie najlepszych zawodników. Wśród uczestników mazowieckiej spartakiady są osoby słabsze, ale także osoby, które grają na wysokim poziomie – mówi prezes SRSDiM Wiesław Krzanowski.

 

sp 4

Wszystkich sportowców do ducha walki fair-play zachęcali zgromadzeni na sali opiekunowie sportowców, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie, którzy przybyli do SOSW, by kibicować swoim kolegom i koleżankom. Na zawodników czekał w przerwie słodki poczęstunek i napoje. Po nim rozegrano ostatnie walki. Te wyłoniły zwycięzców. W kategorii kobiet nie do pokonania okazały się: Żurawicka Aleksandra (I pozycja, Szkoła Podstawowa w Węgrowie), Toczyska Aleksandra (II pozycja, SOSW w Węgrowie) i Śliwińska Natalia (III pozycja, SOSW w Węgrowie). W kategorii mężczyźni, tak samo, jak w przypadku klasyfikacji ogólnej najlepsi okazali się – Sokulski Adrian (I miejsce, SOSW w Węgrowie), Mateusz Fic (III miejsce, SOSW w Węgrowie) i Marcin Widomski (III miejsce, SOSW w Makowie Mazowieckim). Po wręczeniu nagród i medali wszyscy zawodnicy wraz z opiekunami zjedli obiad.

sp 5

– Takie dni jak Mazowiecka Spartakiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych cieszą, bo uczą sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania wobec przeciwnika. Poza tym młodzież ma szansę integrować się i przeżywać wspólnie zarówno sukcesy, jak i porażki – dodają zgodnie organizatorzy rozgrywek Paweł Tomyślak i Michał Rybak.

sp 6

 

Organizatorzy Mazowieckiej Spartakiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych dziękują za wkład i zaangażowanie w pracę p. Agnieszce Ściechowskiej, p. Katarzynie Petruk, p. Magdalenie Michalczyk, p. Renacie Brzezik, p. Kamili Błażejczyk, p. Monice Gromek, p. Grażynie Kasperowicz, p. Anecie Korczak oraz p. Urszuli Krasnodębskiej.

Tekst i zdjecia : Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Węgrowie.

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu