BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Węgrowianie upamiętnili Marszałka J. Piłsudskiego
Opublikowano: 14.05.2018, wyświetleń: 1442
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

Początek maja był w Węgrowie czasem uroczystości patriotycznych. Świętowaliśmy wspólnie Dzień Flagi RP i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Końcowym akcentem były uroczystości, zorganizowane 13 maja 2018 roku, z okazji 83.rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wymienione uroczystości pn. „Maj niepodległością kwitnący” odbyły się w ramach miejskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Obchody rozpoczęły się, sprawowaną w intencji Marszałka Piłsudskiego, Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej, której przewodniczył proboszcz i dziekan węgrowski ks. Leszek Gardziński. Na mszy obecni byli mieszkańcy, zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i organizacji pozarządowych oraz poczty sztandarowe. Samorząd Węgrowa reprezentowali: Burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki, jego zastępca Leszek Redosz oraz radni Rady Miejskiej. Oprawę muzyczną zapewniła Miejska Orkiestra Dęta.


Po nabożeństwie przemaszerowano pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odegrany został Hymn Polski i wysłuchaliśmy przemówienia burmistrza Krzysztofa Wyszogrodzkiego i wicestarosty powiatu węgrowskiego Haliny Ulińskiej. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Spotkanie poprowadził Tomasz Staręga.


Zwieńczeniem obchodów była część artystyczna. Na Rynku Mariackim obejrzeliśmy dwuczęściowy spektakl "Józef Piłsudski - mąż stanu i człowiek" w wykonaniu Sebastiana Gontarza i Piotra Siły przedstawiający sceny z życia Józefa Piłsudskiego.


Wysłuchaliśmy również koncertu zespołu Forteca. Dziękując artystom burmistrz Wyszogrodzki podkreślił, że była to świetna, rockowa lekcja patriotyzmu i historii oraz wyraził nadzieję, że będziemy mogli gościć zespół ponownie. Zastępca Burmistrza Leszek Redosz przyłączył się do podziękowań dla artystów i organizatorów oraz podziękował Mieszkańcom za udział w uroczystościach.


Wieczorem, w Węgrowskim Ośrodku Kultury, wyświetlono film "Bitwa Warszawska 1920".

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu