BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Premier RP w Węgrowie
Opublikowano: 23.04.2018, wyświetleń: 1762
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Do Węgrowskiego Ośrodka Kultury, na zorganizowane przez wicemarszałek Senatu Marię Koc spotkanie z Premierem RP Mateuszem Morawieckim, które odbyło się 22 kwietnia 2018 r., przybyło kilkaset osób. Wśród nich obecni byli m.in. ministrowie rządu, dyrektorzy instytucji państwowych, samorządowcy. Miasto Węgrów reprezentował Burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki z zastępcą Leszkiem Redoszem oraz radni Rady Miejskiej.

Podczas spotkania Premier przedstawił programy społeczne rządu i plany na przyszłość. Podkreślał, że rząd prowadzi politykę prorodzinną, prospołeczną i solidarnościową.

W swoim wystąpieniu poruszył problemy osób niepełnosprawnych i konieczność wdrożenia rozwiązań systemowych dla różnych grup osób potrzebujących (program Dostępność +). Przy tej okazji Premier zadeklarował podniesienie renty socjalnej do poziomu renty minimalnej oraz wprowadzenie, wyrównującej szanse znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji grup społecznych, daniny solidarnościowej, która obejmie pół procenta najwyżej zarabiających.


W kolejnej części przemówienia Premier omawiał wprowadzenie emerytur matczynych i programu Wyprawka + przeznaczonego dla dzieci rozpoczynających naukę, będącymi częścią systemu polityki prorodzinnej.

Poruszone zostały również sprawy bezpieczeństwa wewnętrznego, odbudowa sieci posterunków policyjnych i walka z przestępczością. Mateusz Morawiecki zapewnił także o postępujących pracach mających ulżyć drobnym przedsiębiorstwom (niższy CIT dla małych firm i podatki dla sklepów wielkopowierzchniowych, proporcjonalny wkład do ZUS w stosunku do przychodów). Duży nacisk położył na zwiększenie środków finansowych na program budowy dróg lokalnych oraz dofinansowanie służby zdrowia.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, Premier Morawiecki odpowiadał na pytania mieszkańców. Wśród nich pojawiły się kwestie zadłużenia Polski, podwyżki emerytur, program Mieszkanie +, edukacja.

Spotkanie transmitowane było przez ogólnopolskie telewizje. Zachęcamy do zapoznania się z relacją TVP Info na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=aizMpEAavdE

Podczas wizyty w Węgrowie Premier Mateusz Morawiecki wraz z Wicemarszałek Senatu Marią Koc złożyli wieniec pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych.

fot. Janusz Baum

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu