BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Opublikowano: 06.04.2018, wyświetleń: 1402
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Podczas Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 6 kwietnia 2018 roku w Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu węgrowskiego wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów i zasad obowiązujących na drodze.

Uroczystego rozpoczęcia Turnieju dokonali: Wiceburmistrz Miasta Węgrowa Leszek Redosz, przedstawicielka Kuratorium Oświaty delegatury w Siedlcach starszy specjalista Agnieszka Jankowska, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkomisarz Krzysztof Gromek. Opiekę nad przebiegiem turnieju sprawował Jerzy Chmieliński przedstawiciel WORD w Siedlcach.


Do rywalizacji zgłosiło się 8 szkół podstawowych w zespołach czteroosobowych oraz 5 szkół gimnazjalnych w zespołach trzyosobowych.

Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy wykazali się wiedzą oraz umiejętnościami: udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przejazdu przez tor przeszkód i jazdy rowerem po wyznaczonej przez organizatora trasie.

Celem Turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Podczas rozstrzygnięcia turnieju Wiceburmistrz Leszek Redosz wręczył zwycięskim drużynom nagrody, pogratulował wszystkim uczestnikom oraz życzył dalszych sukcesów.


Klasyfikacja w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Baonu Nadbużańskiego Armii Krajowej w Łochowie w składzie: Szymon Kowalski, Kacper Wróbel, Hanna Ciulak, Karolina Bakłanow.


II miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korytnicy w składzie: Weronika Górska, Zuzanna Wasilewicz, Dawid Szymenderski, Kacper Pietrzak.


III miejsce  - Szkoła Podstawowa w Pniewniku w składzie: Aleksandra Roguska, Jakub Jarząbek, Aleksandra Cichocka, Szymon Świętochowski.


Klasyfikacja w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grębkowie w składzie: Olga Roguska, Iga Roguska, Karolina Grala.


II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie w składzie: Mateusz Rudaś, Maciej Gzocho, Marcin Burczyński.


III miejsce  - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnie w składzie: Bartłomiej Zach, Patryk Kowalczyk, Przemysław Kossowski.


Turniej został zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie delegatura w Siedlcach, Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Urząd Miejski w Węgrowie, Komendę Powiatową Policji w Węgrowie i Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie.


Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu