BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Edukacja z ZUS
Opublikowano: 03.10.2017, wyświetleń: 926
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Projekty edukacyjne ZUS powstały z potrzeby upowszechniania wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów i studentów. Ta wiedza jest niezbędna w podejmowaniu świadomych decyzji na rynku pracy.

Każdy z projektów dostosowany jest do wieku uczniów i metod, które są używane na danym etapie kształcenia. ZUS zapewnia atrakcyjne materiały dydaktyczne oraz wsparcie merytoryczne dla nauczycieli. Pomocą w realizacji projektów służą koordynatorzy ds. komunikacji społecznej i edukacji w każdym oddziale ZUS.


„Projekt z ZUS” skierowany jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy. Młodzież powinna wiedzieć dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć w zamian za opłacanie składek. Niestety te zagadnienia nie są uwzględnione w programie edukacyjnym polskiej szkoły. Stąd pomysł Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na „Projekt z ZUS”, czyli popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Więcej o programie www.zus.pl/edukacja

 

Kolejny projekt Lekcje z ZUS to 4 godziny lekcyjne z zakresu ubezpieczeń społecznych podczas których uczniowie szkół ponadgimnazjalnych dowiedzą się:

  • jak działa polski system ubezpieczeń społecznych,
  • jakie są rodzaje świadczeń z ubezpieczeń,
  • od czego zależy wysokość emerytury,
  • jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy.

ZUS oferuje materiały dydaktyczne i szkolenia dla nauczycieli, którzy zechcą odświeżyć swoją wiedzę o ZUS.

Więcej o programie: www.zus.pl

 

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu