BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Turniej Piłkarski o Puchar Wicemarszałek Marii Koc
Opublikowano: 06.06.2017, wyświetleń: 2220
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W dniach 02-04 czerwca na stadionie miejskim w Węgrowie odbył się II Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc zorganizowany przez Miejski Klub Sportowy „CZARNI” Węgrów.

W sobotę, po pierwszych meczach grupowych, które miały miejsce już w piątek, odbyło się uroczyste otwarcie turnieju na Rynku Mariackim. Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Senatorowie RP Aleksander Szwed, Andrzej Mioduszewski, Wiesław Kilian oraz Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki i Przewodniczący Rady Miejskiej Węgrowa Jacek Antoński przywitali wszystkich uczestników, gości, sponsorów i partnerów turnieju. Burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki życzył wszystkim uczestnikom sportowych emocji oraz gry w duchu fair play.W towarzystwie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Liwa uczestnicy przemaszerowali na stadion miejski, aby kontynuować sportowe zmagania.

W sobotnie popołudnie odbył się historyczny mecz towarzyski między reprezentacją Senatu RP a Oldboys Czarni Węgrów, zakończył się wynikiem 1-0 dla Czarnych. Rzuty karne, które odbyły się po meczu na prośbę publiczności zakończyły się wynikiem 3-3.

Trzydniowy turniej zakończył się zwycięstwem zespołu Orlęta Radzyń Podlaski. Drugie miejsce zajęła drużyna Dziewiątki Siedlce, natomiast na miejscu trzecim uplasował się MOSP Białystok. Drużyna Czarnych Węgrów zajęła 7 miejsce w końcowej klasyfikacji.

W turnieju wzięło udział trzynaście drużyn w tym zespoły z Polski, Litwy i Białorusi.

Sponsorem głównym imprezy była Polska Grupa Energetyczna. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc oraz Minister Energii Krzysztof Tchórzewski. Organizacja turnieju została dofinansowana przez Miasto Węgrów. Partnerami turnieju był Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Energii, Miasto Węgrów, Starostwo Powiatowe w Węgrowie i HG Sport.

Szczegółowa klasyfikacja z turnieju dostępna jest na profilu facebook HG Sport.

Fotografie: Mariusz Witkowski

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu