BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami
Opublikowano: 28.04.2017, wyświetleń: 1611
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

W czwartek 27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu węgrowskiego. W turnieju udział wzięło 12 szkół podstawowych w zespołach czteroosobowych oraz 4 gimnazja w zespołach trzy osobowych, łącznie 60-ciu uczestników.

Eliminacje turnieju zostały podzielone na dwie części: część teoretyczną (testy) oraz część praktyczną. W pierwszej, części uczestnicy wykazywali się wiedzą, a w części praktycznej - umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnościami przejazdu przez tor przeszkód i jazdy rowerem po wyznaczonej przez organizatora trasie.

Celem Turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Miasto Węgrów podczas uroczystego rozstrzygnięcia turnieju reprezentował Wiceburmistrz Leszek Redosz, który dokonał wręczenia nagród, pogratulował wszystkim uczestnikom  oraz życzył dalszych sukcesów. Obecni byli również przedstawiciele Kuratorium Oświaty delegatury w Siedlcach, Cecylia Radzikowska i Iwona Tomczak, Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Halina Ulińska, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkomisarz Krzysztof Gromek.

Klasyfikacja w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Baonu Nadbużańskiego Armii Krajowej w Łochowie w składzie: Wiktoria Jabłonowska, Hanna Ciulak, Bartosz Ziółkowski, Jakub Gałązka.

II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrowie w składzie: Aleksandra Szkołut, Sandra Podgórska, Juliusz Mateusz Łuczak, Maciej Wakulicz.

III miejsce  - Szkoła Podstawowa im. Edwarda Szymańskiego w Stoczku w składzie: Oliwia Zyśk, Jakub Figat, Julian Ruman, Julia Tyszka.

Klasyfikacja w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce - Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie w składzie: Michał Dobosz, Natalia Jaśkowska, Kamila Krupa.

II miejsce - Gimnazjum im. bł. Edwarda Grzymały w Sadownem w składzie: Rafał Szczechura, Maciej Szymanik, Karol Ziółkowski.

III miejsce  - Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie w składzie: Maciej Gzocha, Karol Supeł, Michał Nowak.

Turniej został zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie delegatura w Siedlcach, Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Urząd Miejski w Węgrowie, Komendę Powiatową Policji w Węgrowie i Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Węgrowie.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu