BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Premiera w przedszkolu
Opublikowano: 28.03.2017, wyświetleń: 599
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

24 marca 2017 r. sala sześciolatków

w Przedszkolu Nr 3 w Węgrowie zmieniła się w scenę teatralną.

Przygotowania trwały od dawna.

Bilety wstępu rozprowadzały dzieci wśród rodziców, dostali je również panowie Burmistrzowie Węgrowa. Piękna scenografia, rzędy krzeseł, kolorowe stroje. Wreszcie nastąpił długo wyczekiwany moment. Żeby wejść na widownię należy pokazać bilet wstępu. Mikołaj w pięknej bordowej liberii, białej koszuli i  eleganckich spodniach wcielił się w rolę biletera. Nikt i nic nie ujdzie jego uwadze. Obecni na sali widzowie podziwiają wdzięk i profesjonalizm z jakim pełni swoją rolę. Osoby, które zapomniały, lub nie mogą znaleźć biletu, z opresji ratuje pani Lidka. Widzowie dopisali, jest komplet, z Zastępcą Burmistrza Węgrowa panem Leszkiem Redoszem  na czele.

Słychać trzeci gong, kurtyna idzie w górę. Na scenie pojawia się słomiany chochoł symbolizujący zimę. Nikt tu jej nie oczekuje, skoro nie jest mile widzianym gościem, smutna odchodzi. Na scenę wchodzi słońce, jego ciepło ogrzewa wszystkich. Również przez okno daje o sobie znać. Wraz ze słońcem pojawiają się motyle, żuczki, biedronki i żaby. Dramaturgia rośnie, wkraczają bociany. Żabki swoim popisowym tańcem okazują dezaprobatę przybyszom, które oddalają się głodne.

Wreszcie tanecznym krokiem przybywa wiosna. W pięknej zielonej sukni, w wianku z kolorowych kwiatów na głowie. Wszyscy czekamy na „Przyjście wiosny”. Tak zatytułowany jest spektakl. Jest ciepło i przyjemnie. Tańczą owady, świeci słońce. Szkoda, ale spektakl dobiega końca. Na finał dzieci wykonują „Taniec słonecznych promieni”. Toż to prawie balet. Dzieci dały piękny popis swojej gry aktorskiej.

„Aż dech zapiera” - tymi słowami pan Burmistrz Leszek Redosz podsumował występ dzieci.  Miłośnicy Melpomeny kłaniają się, aplauz i entuzjazm widzów nie ma granic. Pan burmistrz gratuluje i dziękuje dzieciom, pracownikom przedszkola, a także rodzicom, w prezencie przekazuje  ogromne pudło cukierków, które  ucieszyło wszystkich.

OBSADA: Dzieci pięcio- i sześcioletnie z Przedszkola Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Węgrowie
REŻYSERIA i SCENARIUSZ: pani Lidia Brzezik
NAGŁOŚNIENIE: pani Anna Jurczak
Tekst: Jolanta Skolimowska

                                                                                                                                                                                                                      

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu