BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Nowa świetlica dla dzieci
Opublikowano: 13.03.2017, wyświetleń: 1207
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Choć Pokój Warsztatów prowadzony jest przez Fundację Wengroove już od półtora roku i znany jest z regularnych zajęć dla dzieci w okresie ferii i wakacji, to od marca poszerza swoją ofertę o bezpłatne działania świetlicowe, stając się tym samym nowym tego typu miejscem na mapie Węgrowa.

Zajęcia prowadzone w świetlicy mają być oparte na filozofii Marii Montessori, a organizatorzy zapewniają, że w momencie zainteresowania ze strony rodziców świetlica będzie rozwijana i wyposażana w specjalistyczne pomoce rozwojowe dostosowane do nurtu tej pedagogiki.

Dla kogo?

Świetlica powstaje z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 12 lat. Zajęcia będą odbywały się w każdy wtorek, środę i piątek w godzinach 15.00 – 20.00.

Wtorkowe zajęcia będą prowadzone przez pedagoga i psychologa Magdalenę Wyszogrodzką. W swojej pracy będzie koncentrować się na emocjach, umiejętności rozwiązywania konfliktów, asertywności, komunikacji między dziećmi, profilaktyce i bezpieczeństwie.

W środy i piątki zajęcia będzie prowadziła Beata Majewska – pedagog i nauczyciel Montessori, pełniąca jednocześnie funkcję koordynatora projektu z ramienia Fundacji Wengroove. Jej zajęcia będą skoncentrowane na podążaniu za dziećmi i ich potrzebami.

"Jako że jest to świetlica społeczna i zajęcia są popołudniami, to stawiamy mocny nacisk na swobodę dzieci, aby spędzały u nas czas w taki sposób, jaki chcą. Zależy nam na tym, żeby czuły się u nas dobrze i rozwijały swoje kompetencje społeczne, indywidualność, wewnętrzną motywację i samoświadomość. Ważną zasadą jest dla nas wolność w granicach, co oznacza, że dzieci w oparciu o swoją autonomię spędzają u nas czas, ale dbają też o to, aby inne dzieci czuły się w ich towarzystwie dobrze. Jeśli dzieci będą miały potrzebę odrobienia lekcji to oczywiście służymy pomocą" – opowiedziała o idei przedsięwzięcia Beata Majewska.

Dzięki komu?

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Węgrowie. Na świetlicę społeczną nie ma zapisów, a zajęcia odbywają się na zasadzie otwartych drzwi.

Organizatorzy zapewniają, że zależy im na rozwoju tego przedsięwzięcia, a ich głównym celem jest wyposażenie otoczenia w pomoce rozwojowe, dzięki którym dzieci samodzielnie będą mogły rozwijać kompetencje matematyczne, językowe i kulturowe, a młodsze dzieci w wieku przedszkolnym będą miały możliwość rozwoju sensorycznego i praktykowania życia codziennego, co buduje w nich samodzielność

Zależy nam na tym, aby wraz z czasem wprowadzać do naszego otoczenia pomoce rozwojowe, aby dzieci mogły samodzielnie rozwijać swoje kompetencje matematyczne, językowe, kulturowe, a młodsze dzieci w wieku przedszkolnym miały możliwość rozwoju sensorycznego i praktykowania życia codziennego, co buduje w nich samodzielność.

Zachęcamy do wsparcia działań Fundacji przekazując jeden procent: KRS: 0000270261 z dopiskiem: Fundacja WenGroove 4962, bądź dokonując dowolnej darowizny bezpośrednio na konto fundacji: 90 1090 2688 0000 0001 2371 1727 (BZ WBK), w tytule wpisując: darowizna na cele statutowe.

informacja i foto: Mateusz Majewski

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu