BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

„Mickiewicz” szykuje stulecie
Opublikowano: 08.02.2017, wyświetleń: 717
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

W poniedziałek 23 stycznia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Węgrowie odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego, który będzie pracował nad obchodami przypadającego na 2018 rok jubileuszu stulecia węgrowskiego „Mickiewicza”.

W komitecie zasiadło ponad dwudziestu absolwentów, którzy reprezentują całe spektrum pokoleń. Już pierwsze spędzone wspólnie godziny zrodziły szereg interesujących pomysłów, które uświetnią ten wyjątkowy dla szkoły rok. Główne obchody zaplanowano na weekend 22-23 września 2018 roku. Wtedy, oprócz oficjalnych uroczystości, odbędzie się także wiele innych wydarzeń towarzyszących, wśród nich od dawna wyczekiwany Zjazd Absolwentów i Wychowanków LO w Węgrowie. Zwieńczeniem jubileuszu będzie oczywiście Bal Absolwenta, który zgodnie z tradycją ma odbyć się w sobotę wieczorem.

Absolwentom wchodzącym w skład komitetu zależy, aby stulecie było dostrzegane przez lokalną społeczność nie tylko podczas kilku wrześniowych dni. Pracę nad organizacją jubileuszu rozpoczęły się tak wcześnie właśnie ze względu na chęć wypełnienia 2018 roku „Mickiewiczem” po brzegi. Już  dzisiaj mówi się o planach wydania publikacji, natomiast na łamach prasy lokalnej cyklicznie publikowana będzie historia szkoły oraz kluczowych dla niej postaci. W obchody aktywnie włączają się samorządy. Już teraz ze strony władz powiatu oraz miasta słychać deklaracje inwestycyjne. Oprócz zapowiadanego już wcześniej remontu ul. Mickiewicza wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Zwycięstwa, powiat węgrowski ma zamiar przeprowadzić dużą rewitalizację szkoły, której efektem byłoby między innymi przywrócenie pierwotnego wyglądu zabytkowej części szkoły, a także zagospodarowanie terenu za szkołą, gdzie ma powstać skwer rekreacyjny dla uczniów.

Wszystkim absolwentom węgrowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza już teraz polecamy zarezerwowanie sobie wrześniowego weekendu. Lada moment wystartuje specjalny portal internetowy, w którym zainteresowani absolwenci będą mogli się zarejestrować, potwierdzając jednocześnie chęć uczestnictwa w obchodach. Przekażcie te wieści swoim kolegom i koleżankom ze szkolnych ław, bo to wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie tych wspaniałych, licealnych czasów!

 

Informacja nadesłana przez Komitet Organizacyjny obchodów.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu