BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Pojemnik na elektrośmieci
Opublikowano: 27.11.2017, wyświetleń: 1653
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Drogi mieszkańcu!

Masz w domu niedziałające telefony, tablety, laptopy, odtwarzacze MP3, zegarki elektroniczne, stare dyski twarde lub inny drobny sprzęt elektroniczny? Nie wiesz co z nimi zrobić?

W Urzędzie Miejskim przy ul. Wyszyńskiego 1 stoi specjalny pojemnik, do którego możesz oddać drobne, zużyte  urządzenia elektroniczne, które zostaną rozmontowane i posłużą jako źródło surowców do produkcji nowej elektroniki.

Pamiętaj !!!

Urządzeń elektronicznych nie wolno wyrzucać do śmieci, są niebezpieczne dla środowiska!

Materiały, z których zbudowane są elektrośmieci zawierają szkodliwe dla środowiska substancje i niewłaściwy demontaż lub wyrzucenie ich np. do lasu może spowodować zanieczyszczenie gleby i wód gruntowych.

Wrzucając zużyty sprzęt elektroniczny do naszego pojemnika nie tylko pozbywasz sie go, ale także chronisz środowisko, zapobiegasz uwalnianiu się szkodliwych substancji do wody, gleby i powietrza, z drugiej zaś wypełniasz zapisy prawa o unieszkodliwianiu takiego sprzętu. Tym samym troszczysz się o los i zdrowie przyszłych pokoleń, zmniejszasz liczbę i masę odpadów orazi propagujesz nowoczesne myślenie o segregacji i recyklingu, który powinien odnosić się do wszystkich opakowań i sprzętów użytkowanych na co dzień.

Zanim oddasz telefon tablet lub inne urządzenie wyjmij z nich kartę SIM oraz usuń wszystkie ważne dane, kontakty i hasła.

Przypominamy, że zużyte baterie i akumulatory, świetlówki, przeterminowane leki i chemikalia, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny meble i inne odpady wielkogabarytowe - mieszkańcy mogą również bezpłatnie oddać do PSZOK Węgrów-Ruszczyzna.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu