BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

TURNIEJ BOCCIA WĘGRÓW 2019
Opublikowano: 24.10.2019, wyświetleń: 1678
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

We wtorek 22. października 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie odbyła się już druga edycja Turnieju Boccia w ramach Mazowieckiej Spartakiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych Węgrów 2019, organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie. Zawody współfinansowane były przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Węgrowie, a także przez Urząd Miasta Węgrów.                                                                                                                              

Przybyłych gości powitała dyrektor węgrowskiej placówki, Hanna Kasperowicz, życzyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń sportowych, dobrej zabawy  i zdobycia wysokich miejsc. Następnie głos zabrał Henryk Giers, prezes Stowarzyszenia, przedstawił sędzię głównego, Piotra Dereszewskiego po czym oficjalnie rozpoczął pierwszą rundę.                                                                                                                                                  

W zawodach wzięło udział 15 drużyn z 7 placówek: z Zespołu Szkół w Wołominie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Siedlec, Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor”, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie, Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA Węgrów,” Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie, a także Zespołu Szkół Specjalnych z Ostrówka. Na podium stanęli kolejno – pierwsza drużyna Zespołu Szkół w Wołominie, druga drużyna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie oraz druga drużyna Zespołu Szkół w Wołominie.                                                                                              

Dla wszystkich uczestników rywalizacji sportowej oraz ich opiekunów organizator przewidział słodkie przekąski oraz obiady. Ponadto drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały puchary, medale i nagrody rzeczowe. Nie zapomniano również o pozostałych ośrodkach i uczestnikach. Każdy zawodnik odjeżdżał z  medalem za udział w turnieju, a każda szkoła otrzymała również pamiątkowy puchar. Impreza przebiegała w ciepłej, rodzinnej atmosferze, młodzież z różnych miejscowości mogła się zintegrować i skonfrontować swoje umiejętności. Z relacji obecnych podczas turnieju opiekunów wynikało, iż już tydzień przed zawodami uczestnicy emocjonowali się nadchodzącą imprezą sportową.  Organizatorzy są wdzięczni również za nieocenioną pomoc nauczycieli, dzięki którym wydarzenie odniosło sukces.                                                                                                   

Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy będą rozpowszechniane, ponieważ chętnych, jak było to można zobaczyć na węgrowskiej Spartakiadzie, nie brakuje.

Przygotowała: Marta Jaczewska

 

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu