BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Udany debiut najmłodszych
Opublikowano: 20.11.2017, wyświetleń: 2276
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

16 listopada 2017r. w Przedszkolu Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Węgrowie odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci w obecności rodziców ślubowały: odważnie przekraczać progi przedszkola, dobrze się odżywiać, przestrzegać ustalonych norm i zasad.

Gwarantem złożonej przysięgi był zastępca Burmistrza Miasta Węgrowa pan Leszek  Redosz. Dyrektor przedszkola Jolanta Skolimowska witając  gości podkreśliła, że obecność pana burmistrza nadała odpowiednią rangę uroczystości. Zaczęło się poważnie. Dzieci w granatowych biretach, zielonych pelerynach prezentowały się  wyśmienicie, niczym  studenci  z paryskiej Sorbony.Zgodnie z panującym od XI wieku zwyczajem, przed pasowaniem należało sprawdzić czy giermek spełnia wszystkie wymagania. Dzieciom przedstawiono zadania do rozwiązania. Musiały przekonać komisję, że zasługują na pasowanie. Okazało się, że giermkowie  pod okiem pani Lidii Brzezik, na wysokim poziomie opanowały niezbędne wiadomości i umiejętności. Komisja egzaminacyjna składająca się z rodziców była wymagająca i podczas pięknego koncertu oceniała poziom wtajemniczenia dzieci w arkana sztuki przedszkolnej. Nawet chłopiec, który podczas prób nie chciał „wirować przy słowie wirujemy” (tak to określił) stanął na wysokości zadania. Przedszkolaki wypadły celująco.

Dla  artystów występujących na różnych scenach ważne są  koncerty, ale najważniejsze są bisy. Dzieci również chętnie bisowały,  były przygotowane na tę okoliczność. Emocje narastały, sięgały  zenitu. Nastąpił długo oczekiwany moment pasowania połączony z wręczeniem  maskotek-pięknych sów w biretach.


Po części oficjalnej również widzowie dostali swoje „pięć minut”. W rolę arbitrów wcieliły się dzieci. Teraz one oceniały dorosłych.  Były bardzo krytyczne i wymagające. Pan Mieczysław Osiadacz wyciskał ostatnie poty z dorosłych. Zadanie polegające na  wykonaniu tańca „labada” wypadło fenomenalnie. Tak określiła to komisja (chociaż miała kłopot z wypowiedzeniem tego słowa). Słodkie  zakończenie uroczystości zapewnił Burmistrz Miasta Węgrowa pan Leszek Redosz obdarowując dzieci wielką torbą cukierków  (wystarczyło dla wszystkich przedszkolaków).  Piękny i smaczny tort  zafundowała rada rodziców. Aranżacja sali, kolorowe dekoracje, piękna i sprawnie przebiegająca uroczystość ukazały doskonałą fachowość pań: Lidii Brzezik, Magdaleny Kosowskiej i Anny Jurczak.
Oprawa muzyczna: Mieczysław Osiadacz.


Tekst: Jolanta Skolimowska

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu