BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Jubileusz 10-lecia Miejskiej Orkiestry Dętej w Węgrowie
Opublikowano: 03.07.2017, wyświetleń: 1419
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

Dziesięciolecie działalności Miejskiej Orkiestry Detej z Węgrowa uświetnił Koncert Jubileuszowy pod batutą Tomasza Gronowskiego. Koncert odbył się 30 czerwca br. w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury.

Władze miasta, Burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki wraz ze swoim zastępcą Leszkiem Redoszem złożyli gratulacje oraz wyrazy uznania z okazji Jubileuszu oraz życzyli dalszych sukcesów  i osiągnięć.

Orkiestra wraz z kapelmistrzem na czele przygotowała  ciekawy koncert, który  spotkał się z dużym aplauzem publiczności.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu.

 

Historia

Miejska Orkiestra Dęta w Węgrowie powstała w 2007 roku. Pomysłodawcą jej założenia jest Pan Jarosław Kresa, który stworzył  projekt: "Orkiestra dla miasta – wykształcenie muzyczne dla młodzieży". W listopadzie 2006 zebrał grupę muzyków oraz przekonał ówczesną dyrekcję Węgrowskiego Ośrodka Kultury- Ewę Besztak do podjęcia tego wyzwania. Efektem jego działań było zatrudnienie kapelmistrza, Pana Tomasza Gronowskiego z Siedlec, który pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego.

Pierwsze spotkanie z nowym kapelmistrzem odbyło się 15 lutego 2007 i tę datę przyjmuje się jako dzień powstania Miejskiej Orkiestry Dętej, działającej przy Węgrowskim Ośrodku Kultury. Już 3 maja 2007, czyli niecałe 3 miesiące po pierwszej próbie, Orkiestra debiutowała, uczestnicząc w obchodach uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obecnie orkiestra liczy 35 osób i przeszła wiele transformacji. Talent to pół sukcesu, drugie zaś pół to ciężka praca, głównie ze strony kapelmistrza, Tomasza Gronowskiego, która przyniosła efekty w postaci wysokiej jakości brzmienia, różnorodnego repertuaru a także wykształcenia sporej grupy młodzieży.

W swoim repertuarze orkiestra posiada różnorodną muzykę a koncerty cieszą się coraz większa popularnością. Nasza orkiestra to orkiestra amatorska, mimo to z roku na rok poziom występów wzrasta a repertuar jest coraz trudniejszy.

Miejska Orkiestra Dęta w Węgrowie brała  udział w wielu przeglądach orkiestr dętych (w Kałuszynie, Żelechowie oraz Łukowie), grała w wielu różnych koncertach muzyki zarówno sakralnej jak i rozrywkowej ( koncert dla WOŚP, koncerty kolęd na zamku w Liwie i Węgrowskim Ośrodku Kultury, Dni Węgrowa, Biesiady w Węgrowie, Mazowieckie Święta Chleba, Dożynki Gminne, koncerty charytatywne – w szpitalu w Rudce oraz na rzecz schroniska dla psów w Sokołowie Podlaskim, uroczystości Straży Pożarnych oraz Policji i in.). Występowała w  kraju i za granicą (koncert w Podbrodziu na Litwie) a także uświetniała swą grą wiele uroczystości patriotyczno-religijnych o charakterze regionalnym i państwowym. Wszystkimi występami orkiestra starała się godnie reprezentować miasto Węgrów.

W tym roku Miejska Orkiestra Dęta obchodzi  jubileusz 10-lecia istnienia, z okazji którego przygotowała koncerty podsumowujące 10-letnią działalność - pierwszy z nich odbył się 26 lutego 2017 r. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie. Piątkowym koncertem organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania orkiestry i dzięki, którym ta orkiestra nadal funkcjonuje. Dziękują również wszystkim słuchaczom, dzięki którym ten koncert mógł się odbyć.

źródło: rys historyczny opracowany przez Węgrowski Ośrodek Kultury

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu