BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Hochland dzieli się sercem
Opublikowano: 12.09.2017, wyświetleń: 2979
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Pracownicy firmy Hochland Polska Sp. z o.o., w ramach projektu „Podziel się SERcem”, wyremontowali pomieszczenie do odrabiania lekcji znajdujące się w Świetlicy Społecznej przy. ul. Żeromskiego 4a w Węgrowie.

Oficjalne przekazanie wyremontowanego pomieszczenia odbyło się 11 września 2017 r. W spotkaniu uczestniczyli Wanda Kosińska – Kierownik świetlicy, Dyrektor Hochland Polska w Węgrowie Jerzy Mrozowski, Wiceburmistrz Miasta Węgrowa Leszek Redosz, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Hubert Kowalewski oraz pracownicy firmy Hochland.

 

W ramach prac remontowych wykonano: wymianę okna i wycięcie krat, ułożenie parapetu, wymianę całej elektryki i założenie nowych lamp, wykonanie nowego, podwieszanego sufitu na stelażu, wyrównanie ścian i położenie gładzi, zamontowanie wentylacji, wymiana półki i tablicy magnetycznej.

Autorami i pomysłodawcami tych zmian był zespół w składzie: Paweł Piwko – lider projektu, Tomasz Kościesza,  Andrzej Ojdana, Grzegorz Borowy, Józef Biernacki, Zdzisław Gąsiorek, Andrzej Niszcz, Dariusz Sadowski,  Ewa Chrupek, Paulina Kupisz.

 

  

 

Wiceburmistrz Leszek Redosz docenił zaangażowanie pracowników oraz ich pracę społeczną. Podziękował za wykonane prace i poświęcenie. Dzięki nim dzieci mają przyjazne pomieszczenie o wysokim standardzie. Wyraził również nadzieję na kolejne szlachetne inicjatywy wspierające mieszkańców Węgrowa.

Więcej o idei Wolontariatu Pracowniczego „Podziel się SERcem" opowiedział Dyrektor Hochland w Węgrowie Jerzy Mrozowski. Dyrektor przekazał, iż celem projektu jest wsparcie inicjatyw pracowniczych związanych z działalnością społeczną. Firma Hochland Polska pomaga Pracownikom - Wolontariuszom m.in. poprzez dofinansowanie ich projektów oraz wspieranie organizacyjne instytucji (domy dziecka, świetlice, domy opieki) działających w najbliższym otoczeniu. Dyrektor Mrozowski zaznaczył, że firma Hochland nie tylko produkuje wysokiej jakości żywność, ale również dba o środowisko i wspiera, pomaga i integruje się z lokalną społecznością, instytucjami, firmami.

 

Świetlica przed remontem:

 

Świetlica po remoncie:


W ramach Wolontariatu w zakładach Hochland zostało już zrealizowanych w tym roku kilka projektów, takich jak remont szatni w Szkole Podstawowej, jednego z pomieszczeń w Świetlicy Społecznej, projekty sportowe, ale także inne, nie wymagające wsparcia finansowego, a jedynie czas, zaangażowanie i chęci ludzi, którzy chcą coś zrobić dla innych.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że idea spotka się z życzliwością i poparciem innych firm i osób prywatnych i zaowocuje kolejnymi, tak wartościowymi inicjatywami.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu