BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Remonty placówek oświatowych
Opublikowano: 11.09.2017, wyświetleń: 1723
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Przedszkolaki i uczniowie uczęszczający do węgrowskich placówek oświatowych na początku września rozpoczęli nowy rok szkolny.

Dzięki staraniom dyrektorów przedszkoli i szkół oraz wsparciu Samorządu Miasta Węgrowa, który dba nie tylko o poziom nauczania, ale o komfort i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w okresie wakacji w placówkach przeprowadzono remonty, odnawiano sale.

W Przedszkolu Nr 1 im. Czesława Janczarskiego był prowadzony remont bloku żywienia, który obejmował naprawę i malowanie uszkodzonych ścian, wymianę drzwi, położenie glazury i terakoty. Zakupiono: pomoce dydaktyczne i zabawki do wszystkich grup wiekowych, podłogę interaktywną, sprzęt terenowy na plac zabaw. Wyremontowano i wyposażono w komputer i monitor interaktywny gabinet terapii.

 

Przedszkole Nr 2 „Pod Słoneczkiem” przeprowadziło generalny remont łazienek w trzech salach dla dzieci. Zakres prac remontowych obejmował prace malarskie i glazurnicze, wymianę armatury sanitarnej wraz z osprzętem, wymianę kaloryferów, oświetlenia i okien wewnętrznych. Przed rozpoczęciem roku szkolnego przeprowadzono także przegląd sprzętu na przedszkolnym placu zabaw oraz prace porządkowe w ogrodzie i w salach przedszkolnych.

 

Inwestowało również Przedszkole Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Węgrowie. Na placu zabaw został zainstalowany nowy zestaw zabawowy na bezpiecznym podłożu. W łazienkach dziecięcych wymieniono kabiny. Zmodernizowana została kuchnia, zakupiono piec oraz wyposażenie kuchenne. W jednym z pomieszczeń zorganizowana została garderoba na kostiumy dziecięce i pomoce dydaktyczne. W salach pojawiły się nowe zabawki, pomoce i książki.

 

W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie zostały przebudowane i wyremontowane łazienki dla klasy pierwszej, wyremontowana została jedna sala lekcyjna, a w sześciu salach wymieniono grzejniki. Szkoła zakupiła niezbędne pomoce dydaktyczne, meble i wyposażenie do klas, świetlicy i szatni dla młodszych dzieci.

 

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie to największa placówka oświatowa w Węgrowie. W szkole uczy się około 930 uczniów. Aby zapewnić jak najlepsze warunki do nauki, szkoła jest systematycznie modernizowana.

Podczas okresu wakacyjnego wykonano generalny remont dwóch sal lekcyjnych z przystosowaniem do nowej podstawy programowej tj. sali  przyrodniczo - geograficznej i chemiczno – fizycznej wraz z wymianą mebli i pomocy dydaktycznych. Trzy sale zostały wyremontowane, wymieniono w nich oświetlenie i podłogi, a kolejne dwie sale wyposażono w zestawy interaktywne. Uczniowie z pewnością ucieszą się z nowej, wyposażonej w pomoce szkolne, sali komputerowej z siecią komputerową na 26 stanowisk oraz zakup wyposażenia szkolnego. W kuchni szkolnej wymianiony został dźwig towarowy. Dla komfortu dzieci w dwóch salach zamontowane zostały rolety zewnętrzne.

Warto również przypomnieć o remoncie szatni dla klas 0 – III, który został przeprowadzony dzięki zaangażowaniu firmy Hochland Polska Sp. z o.o. oraz Fundacji Wengroove.

Węgrowskie placówki oświatowe zostały należycie przygotowane do rozpoczęcia nowego roku szkolnego i spełniają wszelkie wymagania wprowadzanej reformy oświatowej.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu